O NÁS


 

Firmu JESEL som založil v roku 1997 so zámerom podnikania v oblasti zvárania. Okrem obchodnej činnosti som od počiatku kládol dôraz na inžiniering a implementáciu moderných technológií zvarania.

 

Keďže som absolventom Elektrotechnickej fakulty SVŠT (dnešnej STU) so silným vzťahom k počítačovým technológiám, od počiatku založenia firmy ma to ťahalo k robotizovanému zváraniu. To v podstate spája dva odbory – vypočtovú techniku a zváranie.

 

Súčasný robot je vlastne počítačom riadený stroj a sofistikovaný zvárací zdroj sa takisto bez mikroprocesora nezaobíde. Zváranie ako čisto strojárenská disciplína nabralo pomocou číslicového riadenia iný rozmer. Procesorové riadenie zvýšilo stabilitu a predvídateľné výsledky. Zváranie a zvlašť to robotické potrebuje mechanicky stabilné, spoľahlivé a na údržbu nenáročné komponenty. Práve tieto atribúty majú prvoradý význam tak pre našu firmu, ako aj pre koncového zákazníka.

 

Pri našich aplikáciách často riešime so zákazníkmi požiadavky na dobrú dostupnosť zváracieho horáka do úzkych priestorov alebo hlbších dutín. Aj preto sme zameraní na výrobky ABICOR BINZEL, ktoré okrem spoľahlivosti ponúkajú aj veľké množstvo variácií zváracích krkov šitých na mieru zákazníkovi. Pri návrhoch a dodávkach kompletných robotizovaných zváracích pracovísk od začiatku pôsobenia v odbore preferujeme roboty ABB.

 

Pri odlíšení sa od konkurencie sa snažíme o maximálnu operatívnosť, flexibilitu a veľký dôraz kladieme na otvorené riešenia, ktoré zákazníkovi umožňujú ďalšie rozširovanie zváracieho pracoviska. K ďalším nesporným kladom našej firmy patri aj to, že sa pri návrhoch a dodávkach kompletných robotizovaných pracovísk môžeme oprieť o dokonalé know-how našich dodávateľov.

 

K riešeniu každého projektu pristupujem s maximálnou zodpovednosťou a finálny výsledok rešpektujúci ideálne predstavy zákaznika je vždy potešenim.

 

Ing. Peter Čelko JESEL